poniedziałek , 6 maja 2024

Kalwaria Rokitniańska

Diecezjalne sanktuarium maryjne w Rokitnie zaprasza do udziału w nabożeństwie Kalwarii Rokitniańskiej urządzanym tradycyjnie w piątek przed Niedzielą Palmową (31 marca). Jego uczestnicy wędrując pieszo pomiędzy kaplicami kolejnych stacji będą rozważać Mękę i Śmierć Chrystusa. W tym roku rozważania zostaną zaczerpnięte z tekstów śp. papieża Benedykta XVI. Uczestnicy będą się modlić za Kościół powszechny, za diecezję zielonogórsko-gorzowską, a także o pokój na świecie, zwłaszcza o ustanie wojny na Ukrainie i o nawrócenie Rosji.
Program nabożeństwa:
15.00 – Modlitwa do Bożego Miłosierdzia w bazylice rokitniańskiej;
16.00 – Msza św. w bazylice, po jej zakończeniu przejazd autokarami do pierwszej stacji „Wieczernik”;
17.30 – Wędrówka po Kalwarii Rokitniańskiej z rozważaniem poszczególnych stacji;
21.00 – Apel Maryjny w Bazylice i poczęstunek dla uczestników nabożeństwa.

Obchody dziewięćsetnej rocznicy ustanowienia biskupstwa lubuskiego

W sobotę 11 maja br. w Ośnie Lubuskim odbędą się uroczyste obchody z okazji dziewięćsetlecia …