Kapłańskie życzenia w dniu imienin pasterza diecezji

Dzisiejsze święto apostołów: Szymona i Judy Tadeusza to również dzień imienin bp. Tadeusza Lityńskiego. Przed południem życzenia ordynariuszowi diecezji złożyli kapłani.

Życzenia w imieniu kapłanów złożył proboszcz parafii pw. MB Częstochowskiej w Zielonej Górze. – Patronalne święto to przede wszystkim okazja do złożenia życzeń. Życzymy Tobie, Księże Biskupie otwartości na działanie Ducha Świętego i odwagi wiary, która pozwala stać na straży ewangelicznego przesłania miłości, tak bardzo potrzebnej we współczesnym świecie. Dziś Twoją osobę zawierzamy Matce Najświętszej prosząc, aby wypraszała u swego Syna potrzebne dary: zdrowie, cierpliwość, wytrwałość, radość, pogodę ducha, a nade wszystko miłość – mówił ks. Zdzisław Przybysz.

Biskup ordynariusz urodził u się 14 czerwca 1962 roku w Kożuchowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 roku w Gorzowie Wlkp. 28 kwietnia 2012 roku Ojciec Święty Benedykt XVI mianował ks. Tadeusza Lityńskiego, proboszcza parafii Chrystusa Króla w Gorzowie Wielkopolskim, biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Od 5 stycznia 2016 roku jest ordynariuszem naszej diecezji.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …