Komunikat dot. diecezjalnej peregrynacji znaków ŚDM

tadeuszherb

KOMUNIKAT BISKUPA ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEGO
TADEUSZA LITYŃSKIEGO
W SPRAWIE DIECEZJALNEJ PEREGRYNACJI
ZNAKÓW ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

Kościół na całym świecie, a szczególnie w Polsce, przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w naszym kraju. Jednym z istotnych elementów tych przygotowań jest peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży, którymi są Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, podarowane młodzieży świata przez św. Jana Pawła II i papieża Benedykta XVI. Peregrynacja ta odbywa się w całym kraju i będzie miała miejsce także w naszej diecezji.

Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka znaki ŚDM trafią do różnych miejsc, środowisk i wspólnot, aby cała diecezja została ożywiona duchem modlitwy i radosnego oczekiwania na wspólne świętowanie w Krakowie. Naszą peregrynację rozpoczniemy 21 lutego br. o godz. 15.30 na Bulwarze nad Wartą w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie przyjmiemy Znaki ŚDM, które przybędą statkiem symbolizującym łódź Kościoła. Peregrynacja w diecezji potrwa do 5 marca.

Zapraszam wszystkich duszpasterzy i wiernych, a zwłaszcza młodzież, do udziału w poszczególnych wydarzeniach peregrynacji, zgodnie z jej planem.

+Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 11 lutego 2016 r.
Znak: B2-3/16

Komunikat w związku z przekazaniem relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów

Drodzy Diecezjanie, w niedzielę 10 września br. w Markowej na Podkarpaciu miała miejsce uroczysta beatyfikacja …