Komunikat dotyczący modlitwy o pokój i zbiórki do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy

tadeuszherb

dotyczący modlitwy o pokój
i zbiórki do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy

Drodzy Diecezjanie,

od kilku lat jesteśmy świadkami konfliktu zbrojnego rozgrywającego się na Ukrainie. Dramat jaki przeżywa naród ukraiński porusza serca i mobilizuje do modlitwy o pokój.

W odpowiedzi na osobistą prośbę papieża Franciszka, skierowaną do wiernych Kościoła powszechnego, najbliższa niedziela – 24 kwietnia br. – będzie dniem ogólnokościelnej modlitwy w intencji pokoju oraz materialnego wsparcia naszych braci i sióstr na Ukrainie. Swój dar serca, przeznaczony dla poszkodowanych w konflikcie, można będzie złożyć w tym dniu do puszek.

Prośmy Pana – Księcia Pokoju, o łaskę ustania przemocy i rozlewu krwi.

Wszystkim diecezjanom dziękuję za otwartość, modlitwę i materialne wsparcie narodu ukraińskiego i z serca błogosławię.

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, dn., 13.04.2016 r.
Znak: B2-8/16

Pliki do pobrania: Komunikat dotyczący Ukrainy

List bp. Tadeusza Lityńskiego na Światowy Dzień Chorego 2024

Drodzy Diecezjanie, w przyszłą niedzielę, 11 lutego, będziemy po raz trzydziesty drugi obchodzić ustanowiony przez …