Komunikat dotyczący pomocy ofiarom wojny w Syrii

Drodzy Diecezjanie,

15 marca 2017 r. minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.

W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w Niedzielę Miłosierdzia – 23 kwietnia – zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim z mieszkańcami zrujnowanego Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.

W roku, w którym Kościół w Polsce stawia nam za wzór św. Brata Alberta, jesteśmy w sposób szczególny zaproszeni do wyrażenia współczucia i konkretnej pomocy wszystkim potrzebującym naszego wsparcia.

Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 12 kwietnia 2017 r.

List bp. Tadeusza Lityńskiego na Światowy Dzień Chorego 2024

Drodzy Diecezjanie, w przyszłą niedzielę, 11 lutego, będziemy po raz trzydziesty drugi obchodzić ustanowiony przez …