niedziela , 17 października 2021

Komunikat dotyczący pomocy ofiarom wojny w Syrii

Drodzy Diecezjanie,

15 marca 2017 r. minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.

W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w Niedzielę Miłosierdzia – 23 kwietnia – zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim z mieszkańcami zrujnowanego Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.

W roku, w którym Kościół w Polsce stawia nam za wzór św. Brata Alberta, jesteśmy w sposób szczególny zaproszeni do wyrażenia współczucia i konkretnej pomocy wszystkim potrzebującym naszego wsparcia.

Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 12 kwietnia 2017 r.

Komunikat dotyczący uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie

Drodzy Diecezjanie, od ponad trzech lat cieszymy się kościołem pw. św. Józefa we Wschowie, który …