niedziela , 17 października 2021

Komunikat na temat nowego Okna Życia i Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Drodzy Diecezjanie,
zbliżająca się uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia to okazja, aby ogłosić otwarcie czwartego w naszej diecezji Okna Życia, w którym, będąca w trudnej sytuacji matka, może pozostawić anonimowo i bezpiecznie swoje nowo narodzone dziecko. Okno powstanie przy Szpitalu im. Jana Pawła II w Głogowie z inicjatywy diecezjalnej Caritas. Poświęcenie nastąpi 24 marca br. o godz. 11.00. Do wspólnej modlitwy zapraszam zwłaszcza mieszkańców Głogowa i okolic.
Zarazem pragnę zwrócić uwagę na rozwijający się od kilku lat fenomen Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, zapoczątkowanej w Krakowie przez ks. Jacka Stryczka, lidera Stowarzyszenia WIOSNA. Jest to nabożeństwo pasyjne w formie pieszej, samotnej, nocnej wędrówki, której trasa liczy nawet kilkadziesiąt kilometrów. Także z wielu miejsc naszej diecezji w piątek 7 kwietnia br. będzie można wyruszyć w tę niezwykłą drogę. Organizatorzy przygotowali kilkanaście tras, o których informacje można znaleźć na plakatach i w Internecie. Wszystkim, którzy podejmą to wyzwanie oraz wszelkie wielkopostne wyrzeczenia związane z modlitwą, postem i jałmużną udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 13 marca 2017 r.

Komunikat dotyczący uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie

Drodzy Diecezjanie, od ponad trzech lat cieszymy się kościołem pw. św. Józefa we Wschowie, który …