Komunikat o zbiórce na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Drodzy Diecezjanie,

w nocy z 5 na 6 lutego br. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, niedaleko granicy z Syrią. W tych dwóch krajach odnotowano największe zniszczenia, ale wstrząsy odczuli również mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru.

Dla wielu mieszkańców krajów, które od lat borykają się z ogromnymi problemami, utrata dobytku czy zdrowia jest jak wyrok. Nie poradzą sobie bez pomocy z zewnątrz.

W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, zwracam się do Was z prośbą o wsparcie dla poszkodowanych przez kataklizm. Do modlitwy, którą w ich intencji zanosiliśmy do Boga podczas dzisiejszej Mszy św., dołączmy również wsparcie finansowe. Po zakończonej Eucharystii zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, a uzyskanie w ten sposób środki trafią do potrzebujących.

Serdecznie dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ten znak solidarności z cierpiącymi. Wdzięczny za wszystkie dowody Waszej wrażliwości na ludzką biedę, ogarniam Was pasterską miłością i z serca błogosławię.

Zielona Góra, 8 lutego 2023 r.

Znak: B2-3/23

+Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Komunikat będzie odczytywany wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich podczas mszy św. odprawianych w niedzielę 12 lutego 2023 r. W ramach modlitwy wiernych zostanie dołączone specjalne wezwanie w intencji ofiar i poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz dotkniętych kataklizmem.

Informacje o możliwościach pomocy indywidualnej na stronie Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii – Caritas (caritaszg.pl).

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …