Konkurs papieski w Sulechowie

„Jak długo trwała operacja po zamachu na Jana Pawła II?”, „O której zwykle wstawał papież Jan Paweł II?”, „Co oznacza dewiza papieża Totus Tuus?” – to tylko kilka pytań konkursowych.

Już po raz trzynasty odbył się Powiatowy Konkurs Papieski w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie. – W tym roku tematem był pontyfikat Jana Pawła II.  Co roku wprowadzamy też nową encyklikę. W tym roku była to: „Dominum et vivificantem”. Naszym podstawowym celem jest promocja nauczania Papieża Polaka, a chętnych nie brakuje. W konkursie wzięło udział ok. 140 uczniów z siedmiu szkół z całego powiatu – wyjaśnia Violetta Samociak, katechetka i organizatorka.

Nagrody uczestnikom wręczył bp Stefan Regmunt. – Trwajcie na tej drodze. Poznawajcie takich wspaniałych ludzi jak Jan Paweł II. Nie tylko zgłębiajcie wiedzę o nim, ale żyjcie tym co on podpowiadał – powiedział biskup.

Uczestnikom konkursu pogratulował też dyrektor szkoły. – Kapitału, który tu zyskaliście, nikt Wam nie odbierze. I życzę, abyście zrobili z niego właściwy użytek – mówił dyrektor Romuald Modrzyk.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Dyspensa od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego

Na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także …

Skip to content