Konsekracja kościoła w Lubieszowie

W Lubieszowie bp Tadeusz Lityński konsekrował 28 grudnia jedyny w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej kościół Świętej Rodziny.

Decyzja o budowie kościoła zapadła w 1990 r. z inicjatywy ks. Józefa Kocoła, proboszcza parafii św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. Budowę świątyni rozpoczęto w 2000 r. Do momentu powstania kościoła w 2002 r. wierni modlili się w świetlicy szkolnej.

W 2012 r. erygowano w Lubieszowie parafię św. Rodziny, obejmującą miejscowości: Lelechów, Stary Staw, Rudno, Studzieniec oraz Wrociszów, której proboszczem został ks. Sławomir Przychodny. Dzięki ofiarności parafian w ciągu czterech lat ukończono prace budowlane i wyposażono kościół.

– Z tytułem konsekrowanego dzisiaj kościoła związana jest szczególna misja. Przez sam fakt, że jesteście jedyną w diecezji parafią p.w. Świętej Rodziny, jest zwróceniem uwagi, że misja i apostolstwo stąd płynące jest skoncentrowane wokół rodziny. Płynące stąd źródło uświęcenia ma dotykać rodzinę. Dzisiaj bardzo potrzebuje wsparcia rodzina wielopokoleniowa, utrzymanie silnej więzi jest niezwykle ważne. Wsparcia potrzebują rodzice, dziadkowie – mówił bp Tadeusz Lityński.

Biskup zielonogórsko-gorzowski w imieniu całej diecezji podziękował za zrealizowane dzieło i podkreślił, że parafianie w Lubieszowie są świadkami tego, co dla wielu wydaje się niemożliwe.

Ks. Marcin Siewruk
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Materiał na stronie Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”