Kurs Animatorów Muzycznych Oazy

Przyjechali do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, aby chwalić Pana Boga. Szczególnie pieśnią!

Mowa o Kursie Animatorów Muzycznych Oazy, które co roku organizuje diecezjalna diakonia muzyczna Ruchu Światło-Życie.

KAMuzO to rekolekcje Ruchu Światło-Życie, które przede wszystkim przygotowują do zaangażowania we wspólnocie Kościoła w ramach diakonii muzycznej. Ich podstawowy cel to pogłębienie życia wewnętrznego poprzez formację liturgiczną, modlitewną oraz kształcenie muzycznych umiejętności i pogłębianie wrażliwości muzycznej.

Uczestnicy rekolekcji mają przede wszystkim okazję poznać nowe śpiewy liturgiczne, jak i wielbiące. W tzw. Małej Szkole Muzycznej kamuzowicze poznają podstawy muzyki: zapis nutowy, interwały, rytmikę, harmonię. Grający na instrumentach mają okazję uczestniczyć w opracowywaniu aranżacji instrumentalnych. Natomiast gitarzyści mogą doskonalić swoją umiejętność gry, a chętni mogą tu rozpocząć przygodę z gitarą.

Jednak nie tylko praktyką muzyczną KAMuzO stoi. Uczestnicy zapoznają się z dokumentami Kościoła ukazującymi zasady, według których może odbywać się posługa muzyczna podczas liturgii. – Chcemy, aby muzyka stanowiła jedną całość z liturgią – wyjaśnia prowadzący rekolekcje ks. Łukasz Parniewski.

W tym roku w rekolekcjach bierze udział 40 uczestników z różnych zakątków naszej diecezji. Formują się pod okiem 10 animatorów.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content