Lubuski Nazaret

66-300 Międzyrzecz
E-mail: keszycalesna@diecezjazg.pl

Otwarcie

18 lutego 2017 roku J. E. Ks. Biskup Tadeusz Lityński dokonał uroczystego otwarcia i poświęcenia Lubuskiego NAZARETU, Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Kęszycy Leśnej.

Działalność tego domu służy wszystkim, a zwłaszcza rodzinom. Jest miejscem na wzór nazaretańskiego domu Świętej Rodziny, która przygotowała Jezusa do misji głoszenia Ewangelii, do służenia bliźnim i do miłowania każdego człowieka. Bóg, który się narodził i zamieszkał w tym miejscu, czeka na każdego, kto chce się z Nim spotkać w czasie rekolekcji. Czeka na każdego, kto w ciszy i spokoju chce skonfrontować swoje życie z Dobrą Nowiną.

Konferencje i szkolenia

Centrum konferencyjne w Ośrodku to połączenie profesjonalnego wyposażenia, fachowej obsługi i wysokiego standardu świadczonych usług wspartych bazą noclegową mogącą pomieścić do 92 osób (pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami).

Ośrodek oddalony jest zaledwie 8 km od Międzyrzecza (5 km od trasy S3); w leśnym otoczeniu, nad pobliskim jeziorem, teren jest monitorowany 24 h; bezpłatny parking, pomieszczenia rekreacyjne (sauna, w przygotowaniu fitness), bawialnia dla dzieci, altana grillowa oraz własne zaplecze kulinarne to główne atuty naszego centrum.

Sala konferencyjna

Dysponujemy salą konferencyjną mogącą pomieścić do 120 osób. Odniesienie funkcjonalności sali oraz przestrzennego hallu znajdującego się przed wejściem do sali umożliwia dogodną aranżację przestrzeni zarówno dla spotkań i szkoleń biznesowych jak i na ekspozycje wystawiennicze bądź stosika promocyjne w ramach konferencji czy sympozjów.

Wyposażenie:

• rzutnik multimedialny
  • przestrzenne nagłośnienie konferencyjne, mikrofony bezprzewodowe
  • stały dostęp do Internetu, sieć Wi-Fi (Hot Spot)
  • TV w sali kameralnej
  • możliwość podłączenia DVD i laptopa
  • w recepcji za dodatkową opłatą udostępniamy: ksero, komputer i drukarkę.

Rekolekcje

Zapraszamy serdecznie do naszego ośrodka rekolekcyjnego, gdzie leśne otoczenie oraz oddalenie od zgiełku miasta sprzyja wyciszeniu dając możliwość przeżywania i organizacji różnotematycznych rekolekcji.

Połączenie bazy noclegowej z możliwością zakwaterowania 80 – 94 osób (pokoje 1,2 i 4 osobowe z łazienkami), sauna, bawialnia dla dzieci, sala TV, altana grillowa oraz własnego zaplecza gastronomicznego sprawia, iż jesteśmy przygotowani do przyjęcia zarówno zorganizowanych grup jak i obsługi pobytów indywidualnych.

Dla grup rekolekcyjnych udostępniamy BEZPŁATNIE:
– sale konferencyjną,
– kaplice,
– Internet (Wi-Fi)

W naszym ośrodku rekolekcyjnym odbywają się rekolekcje organizowane przez: Domowy Kościół (ORAR, ORDR, Dialog Małżeński, Odnowa w Duchu Świętym, Spotkania Małżeńskie (Weekend Małżeński).

Do tej pory w Ośrodku odbyły się Rekolekcje, konferencje i sympozja:

• Oaza Ewangelizacji – 16 luty 2017 r. w której brała udział głównie młodzież gimnazjalna
  • W dniach od 24 -26 lutego 2017 r. w domu rekolekcyjnym Lubuski „Nazaret” odbyły się jak co roku rekolekcje Odnowy w Duchu Św. rejonu gorzowskiego. Na rekolekcje przybyli członkowie z 15 wspólnot rejonu w liczbie ok. 120 osób.
  • XIV Ogólnopolskie Sympozjum Prawa Wyznaniowego Prawo wyznaniowe formalne połączone ze Zjazdem Katedr, Zakładów i Wykładowców Prawa Wyznaniowego, Zielona Góra – Kęszyca Leśna 8-10 maja 2017 r.; organizator: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz PTPW.
  • Konferencja prasowa w dniu 2 czerwca 2017 r. w Diecezjalnym Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym w Kęszycy Leśnej pt. „Infrastruktura i zmniejszenie zużycia energii kluczem do poprawy jakości powietrza” konferencja doradcza NFOŚiGW.
  • Spotkanie Pionierów Ziemi Międzyrzeckiej 4 czerwca 2017 r. Spotkanie zorganizowane dla seniorów. W trakcie spotkania wystąpił Międzyrzecki Chór Kameralny. Spotkanie było również okazją do zapoznania się z twórczością artystyczną Kazimierza Kulasa. Wystawę jego wierszy zaprezentowano specjalnie z okazji Dnia Pioniera.

Przyjęcia okolicznościowe

Nasz ośrodek to doskonałe miejsce do organizowania wszelkiego typu imprez okolicznościowych.
W ramach obiektu do Państwa dyspozycji pragniemy oddać:

• salę bankietową na 130 miejsc,
  • pokoje noclegowe o wysokim standardzie,
  • własne zaplecze kulinarne,
  • bezpłatny parking monitorowany 24h na terenie obiektu.

Naszym dodatkowym atutem jest patio oraz teren otoczony lasem, idealny do spacerów, jak i chwili wytchnienia podczas imprez. Wszystko zaprojektowane w sposób tworzący klimat zarówno do wypoczynku, jak i dobrej zabawy, także podczas imprez plenerowych.

Zadbaliśmy również o osoby niepełnosprawne projektując architekturę budynku do potrzeb i wymogów obowiązujących w tym zakresie.

Chrzest i Pierwsza Komunia Święta

Chrzest i Pierwsza Komunia Święta, to uroczystości wymagające odpowiedniej oprawy. Jedną z głównych spraw wymagających przygotowania jest odpowiednio przemyślane menu, które jest dobierane indywidualnie oraz domowe wypieki. Staramy się zapewnić miłą i rodzinną atmosferę, oferując jednocześnie możliwość organizacji kameralnego obiadu, jak i przyjęcia na większą liczbę osób.

Bankiety

Centrum Konferencyjne Lubuski Nazaret w Kęszycy Leśnej to miejsce spotkań ludzi biznesu, które zachwyci wszystkich, którzy cenią sobie kulinarne uniesienia w miłej atmosferze. Łączymy dobrą kuchnię, estetyczny wystrój sali oraz profesjonalną obsługę. Serwujemy dania wykwintnej staropolskiej kuchni, domowe wypieki, ale potrafimy również sprostać innym gustom kulinarnym.

Ks. Andrzej Wawrzysiuk
dyrektor ośrodka