Modlitwa przy grobie bpa Wilhelma Pluty

Episkopat diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wspólnie z rodziną sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty, kapłanami i wiernymi modlili się 26 stycznia w gorzowskiej katedrze.

33. rocznica tragicznej śmierci bp. Wilhelma Pluty minęła 22 stycznia. W przeddzień diecezjalnych obchodów rocznicowych, zaplanowanych na 27 stycznia w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp., mieszkająca na Śląsku najbliższa rodzina sługi Bożego stanęła przy grobie krewnego – ordynariusza kierującego diecezją gorzowską przez 28 lat. Ze względu na stan zdrowia zabrakło siostry bp. Wilhelma Pluty, Bronisławy Żak oraz ks. Krzysztofa Żaka.

– Obejmujemy modlitwą proces beatyfikacyjny sługi Bożego, prosząc o pomoc w harmonijnym przebiegu i zakończeniu. Prosimy również, aby modlitwa zjednała błogosławieństwo dla całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, szczególnie dla kapłanów polecanych wstawiennictwu bp. Wilhelma – powiedział bp Tadeusz Lityński.

Ordynariusz przypomniał fragment nauczania sługi Bożego o kapłaństwie – „W dniach zmagania się w człowieku dobra i zła, chcącego porwać człowieka w swoje tryby miażdżącego mechanizmu; w obliczu styku życia i śmierci, uświadamiającego człowiekowi bezpowrotność przemijania wszystkiego, co ziemskie, przy boku człowieka stoi ksiądz, aby z człowiekiem dzielić jego losy. Aby z woli Chrystusa służyć braterską posługą, aby nie dopuszczać do zwycięstwa zła w człowieku, aby chronić przed beznadziejnością czy rozpaczą”.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content