Msze w 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Główne uroczystości rocznicowe obchodzone na Ziemi Lubuskiej 11 listopada br. będą miały również wymiar religijny.

W Gorzowie Wlkp. msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego zostanie odprawiona w kościele pw. NMP Królowej Polski o godz. 9.30. Po jej zakończeniu uczestnicy przejdą na Plac Grunwaldzki, gdzie odbędą się uroczystości państwowe.

Natomiast mszę św. w intencji Ojczyzny w zielonogórskiej konkatedrze o godz. 11.00 odprawi bp Stefan Regmunt. Na zakończenie tej Eucharystii jej uczestnicy włączą się w śpiew hymnu państwowego, który o godz. 12.00 zabrzmi w całej Polsce, a później udadzą się na Plac Matejki, gdzie przewidziano świecką część obchodów.

ODPUST W KOŚCIELE SEMINARYJNYM

W niedzielę 11 listopada br. odbędą się uroczystości odpustowe w kościele seminaryjnym pw. św. Marcina w Paradyżu. Tego dnia wierni będą mieli możliwość uczestniczenia we mszach świętych sprawowanych w paradyskiej świątyni o godz. 8.00 i 12.00.

Suma odpustowa z uroczystą procesją zostanie odprawiona o godz. 12.00. W liturgii weźmie udział młodzież z parafii pw. św. Anny w Jordanowie. Po Eucharystii przewidziano poczęstunek dla uczestników. Natomiast o godz. 14.15 teatr klerycki „Zdumienie” przedstawi sztukę Samuela Becketta „Czekając na Godota”. Uroczystości odpustowe zakończy koncert religijny w wykonaniu Przemysława Szczotko.

ks. Andrzej Sapieha

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …