Nadchodzi Boże Ciało

W najbliższy czwartek 20 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia w parafiach całej diecezji odbędą się uroczyste procesje eucharystyczne. W trzech najważniejszych ośrodkach, Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze i Głogowie, centralnym procesjom będą przewodniczyć księża biskupi.

W Gorzowie Wlkp. procesja pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy wyruszy o godz. 10.00 z kościoła pw. Chrystusa Króla i zakończy się homilią i błogosławieństwem na placu przed katedrą. W Zielonej Górze procesji będzie przewodniczył bp Stefan Regmunt. Procesja wyruszy o godz. 9.30 z kościoła pw. Najśw. Zbawiciela, zakończy się natomiast przy konkatedrze. Z kolei w Głogowie miejska procesja pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała po mszy św. o godz. 9.00.
Nowym zwyczajem są wieczorne koncerty uwielbienia organizowane w uroczystość Bożego Ciała. W Gorzowie Wlkp. koncert w wykonaniu zespołu Serce Uwielbienia odbędzie się o godz. 19.30 przy pomniku św. Jana Pawła II obok kościoła p[w. Pierwszych Męczenników Polski. Poprzedzi go festyn rodzinny od godz. 16.00. Koncert uwielbienia w Zielonej Górze odbędzie się przy kościele pw. Ducha Świętego o godz.20.00. Natomiast w Głogowie zaplanowano Wieczór Chwały na Rynku Starego Miasta również o godz. 20.00.

ks. Andrzej Sapieha

(foto: Gość Zielonogórsko-Gorzowski)

Zielonogórska Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …