poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Niedziela modlitwy za misje

Od 2005 r. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Misyjnej Episkopatu Polski organizuje w II niedzielę Wielkiego Postu Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tę niedzielę wierni modlą się za polskich misjonarzy i misjonarki oraz wspierają ich ofiarami materialnymi.

Tegoroczny dzień solidarności z misjami ad gentes Kościół w Polsce przeżywa pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Przypomina on o misyjnej tożsamości Kościoła oraz o wspólnotowej i indywidualnej odpowiedzialności za misyjne dzieło Kościoła.

Jan informuje Komisja Misyjna KEP, misjonarze i misjonarki z Polski pracują w 99 krajach misyjnych, dając świadectwo wierności Chrystusowi i Jego Kościołowi.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …