Oaza Dzieci Bożych w Grodowcu

W sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu trwa Oaza Dzieci Bożych III stopnia. Jest tu czas na modlitwę, formację i zabawę.

ODB rozpoczęła się 17 lipca, a zakończy 1 sierpnia. – Jak na każdej oazie zgłębiamy tajemnicę radosną, bolesną i chwalebną Różańca, a poza tym analizujemy poszczególne wezwania modlitwy Ojcze Nasz. Oprócz tego na spotkaniach w grupach odkrywamy rolę wspólnoty w naszym życiu – wyjaśnia neoprezbiter ks. Tomasz Westfal.

– Najważniejsze w budowaniu wspólnoty Kościoła jest chęć dawania siebie i ubogacania swoją osobą. Każdy jest inny i każdy coś innego wnosi do wspólnoty, a dzięki temu możemy się wzajemnie uzupełniać – dodaje.

Wakacje na półmetku, a ks. Tomasz Westfal już zachęca wszystkich do formacji w ciągu roku. – Oaza ma szeroko rozbudowany program. I człowiek na każdym etapie swoje życia może znaleźć coś dla siebie – zauważa neoprezbiter.

Księdza wspomagają animatorzy. – Do południa mamy modlitwy poranne, szkołę liturgii, śpiewy i najważniejszy punkt dnia Eucharystię. Po obiedzie mamy rekreację, spotkania w grupach, a po kolacji pogodny wieczór i na koniec modlitwy wieczorne – opisuje dzień na oazie moderatorka Natalia Dutkowiak z Bledzewa.

W oazie wzięło udział 17 uczestniczek. – Tutaj zbliżam się do Boga i poznaję ciekawych ludzi – wyjaśnia Pola z Dusznik Zdroju.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content