poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Oazowy dzień wspólnoty w Rokitnie

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 18 sierpnia odbył oazowy dzień wspólnoty. Z uczestnikami Oazy Nowej Drogi i Oazy Nowego Życia spotkał się bp Tadeusz Lityński.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Trzynastego dnia rekolekcji Ruchu Światło-Życie oazowicze przeżywają tajemnicę Zesłania Ducha Świętego. To także dzień wspólnoty w czasie którego jest czas na świadectwo, integrację i modlitwę.

Głównym punktem rokitniańskiego spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. – Zobaczcie, że w życiu Apostołów pierwszym cudem było to, że otworzyli oni drzwi Wieczernika i wyszli do ludzi, których przecież nie tak dawno się bali. Duch Święty daje odwagę wyjścia do świata, do ludzi, którzy nas przerastają, którzy są dla nas zbyt trudni i wymagający! Wyszli do nich, aby pokazać, że ich kochają, że Boża miłość odmienia serce człowieka! Św. Łukasz podkreśla ten fakt stwierdzeniem, że mówili w ich językach. Mówić w języku drugiego człowieka to pokazać, że ktoś jest dla mnie ważny, to wejść w jego świat, system wartości nie tyle, by ocenić, ale by zrozumieć, by w tym obcym świecie spotkać się z człowiekiem! Bóg chce przemienić nas wewnątrz, w naszych sercach, abyśmy odmienieni wewnętrznie potrafili darami Ducha Świętego odmieniać świat i ludzi, do których jesteśmy posłani! – mówił kaznodzieja.

Drugim cudem, jaki dokonał się w apostołach była zmiana myślenia i działania! – Duch Święty spowodował jednak, że gdy wyszli do ludzi, to głosili dzieła Boga, Jego chwałę! Cała Księga Dziejów Apostolskich jest wielkim świadectwem, jak wielkich cudów może dokonać wspólnota Kościoła, gdy wchodzi w świat, często pogański, z pięknem Dobrej Nowiny, gdy nie jest skupiona na sobie, ale na Bogu i Jego miłości, która prawdziwie odmienia! – zaznaczył kaznodzieja.

W trzecim turnusie rekolekcji na terenie naszej diecezji odbywa się Oaza Nowej Drogi w Łagowie oraz Oaza Nowego Życia I stopnia w Lipkach wielkich. Pierwszą prowadzi ks. Paweł Mikołajczak, a drugą ks. Damian Drop.

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …