Obraz św. Józefa w Gorzowie w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski

Obraz z sanktuarium w Kaliszu dotarł 27 marca do parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Z radością przywitała go tu jedna z rodzin.

Patrona rodzin w gorzowskie parafii przywitała Agnieszki i Mariusza Leszczyńscy wraz ze swoimi dziećmi. – Twojej opiece Bóg powierzył swojego Syna i Jego Matkę. Dlatego znasz dobrze troski małżonków i rodziców. Wiesz dobrze jak wiele trudu trzeba poświęcić, aby wychować swoje dzieci na dobrych i szlachetnych ludzi. Wiesz też jak wiele wspólnego wysiłku należy włożyć, aby małżonkowie żyli ze sobą w zgodzie, jedności i miłości – mówił pan Mariusz.

– Dlatego, tym bardziej cieszymy się, że jesteś z nami. Naucz nas kochać, pracować i walczyć o dobro małżeństwa i rodziny, tak jak to Ty czyniłeś. Powierzamy ci nasze rodziny. Wprowadź Jezusa do naszych domów – dodał.

Oczywiście patrona patrona Kościoła przywitał też miejscowy proboszcz. – Św. Józefie bądź naszym przewodnikiem na trudnych ścieżkach życia, prowadź nas prostą drogą do Jezusa i Maryi. Uproś nam łaskę czystej, bezinteresownej miłości do wszystkich, których spotkamy na naszych życiowych drogach, abyśmy zapatrzeni w przykład Twojego święto życia, zawsze byli szlachetni, prawi i zdolno do poświęceń – mówił ks. Bogusław Kaczmarek.

– Czuwaj nad nami i całym naszym miastem, tak jak czuwałeś wiernie nad Jezusem i Maryją. Wybłagaj nam zbawienie wieczne, abyśmy wszyscy mogli kiedyś spotkać się w chwale wiekuistej – dodał.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content