Obraz św. Józefa w Kostrzynie w parafii Matki Bożej Rokitniańskiej

Kopię cudownego obrazu św. Józefa Kaliskiego wprowadzili do kościoła pw. Matki Bożej Rokitniańskiej w szlacheckich kontuszach przedstawiciele Bractwa Rokiniańskiego.

Duchowni i parafianie uczestniczyli 20 maja w Eucharystii, bloku ewangelizacyjnym dla mężczyzn, modlitwie różańcowej oraz szczególnej modlitwie w intencji rodzin i małżeństw.

Wierni podkreślili, że bardzo potrzebują mądrości i odwagi św. Józefa, troskliwego opiekuna Jezusa i Świętej Rodziny, aby stanąć w obronie wiary. Prosili Boga o przemianę serc, wyrażając wiarę, że obecność św. Józefa, orędownika u Boga, doda siły i odwagi w obronie wiary, korzeni chrześcijańskich, rodziny i Kościoła Świętego.

– Stajemy wpatrzeni w przedziwny wizerunek, gdzie widzimy Trójcę Przenajświętszą i Świętą Rodzinę. Dla nas, uczniów Chrystusa, jest w tych osobach szczególna moc, wiara i nadzieja – mówił ks. Wojciech Błaszczyk, proboszcz.

W kazaniu misjonarz, ks. Andrzej Hładki zwrócił uwagę, że Kościół obdarzył św. Józefa wieloma wzniosłymi tytułami, koncentrując się na określeniu: Patron dobrej śmierci. Zachęcał do trwania w stanie łaski uświęcającej, zapewniającej szczęśliwą śmierć. Kaznodzieja podzielił się również refleksją o postawie św. Józefa.

– Mężczyzno, męskim pachnący sercem, troszcz się o kobiety i o Matkę Kościół, bądź oparciem. Nie trwaj tylko przy swoim uparcie. Zapachnij dobrocią, co słuchać zechce, nawet gdy się nie chce. Kochaj, kochaj…, ten i kolejny dzień – mówił ks. Andrzej Hładki.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …