Obraz św. Józefa w Starosiedlu

17 maja obraz św. Józefa Kaliskiego dotarł do parafii pw. św. Jana o Krzyża w Starosiedlu. To kolejny dzień diecezjalnej peregrynacji pod hasłem: „Milczeć, walczyć, kochać”.

Obraz do ołtarza przynieśli strażacy, a potem św. Józefa przywitali małżonkowie. – Witamy Cię w naszej parafii pw. św. Jana od Krzyża w Starosiedlu (…) Szczególnie prosimy Cię za mężczyzn naszej parafii, abyś wyprosił u Boga, dawcy wszelkich łask, aby na nowo odkryli wielkość swojego powołania męża, ojca w rodzinie, by odkryli również, jak ważne jest ich miejsce we wspólnocie Kościoła, także w naszej parafii – mówili Anna i Krzysztof Pakos.

Proboszcz parafii na początku peregrynacji przypomniał historię obrazu, a potem zwrócił się do patrona Kościoła. – Prosimy, abyś pomagał nam walczyć o wiarę w naszej parafii, w naszych rodzinach, a szczególnie w naszych męskich sercach. Naucz nas przybrany Ojcze Zbawiciela, jak iść drogą wiary w Jezusa Chrystusa w dzisiejszych czasach, pełnych zawirowań i zamieszania. Ufamy, że dzięki Twojemu wstawiennictwu Pan Bóg umocni naszą wiarę – mówił ks. Robert Perłakowski.

Misjonarzem peregrynacji w parafii w Starosiedlu był ks. Grzegorz Cyran.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content