Odpust i modlitwa za Zieloną Górę

​W zielonogórskiej parafii pw. św. Urbana 19 maja odbyły się uroczystości odpustowe. Przewodniczył im bp Tadeusz Lityński. Opiekun tej świątyni jest także patronem Zielonej Góry.

Proboszczem zielonogórskiej parafii jest ks. Mirosław Donabidowicz, który przywitał wszystkich gromadzonych:

Mszy św. odpustowej przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który wygłosił także homilię. Duchowny odniósł się do dzisiejszej informacji o tym, że w zielonogórskim szpitalu nie ma już, ani jednej osoby chorej na COVID-19:

Na zakończenie Mszy św. odbyło nabożeństwo za miasto.

Przypomnijmy, że św. Urban I został ogłoszony patronem Zielonej Góry w 2010 roku. Była to oddolna inicjatywa mieszkańców.

Galeria zdjęć: TUTAJ

(Materiał ze strony Gościa Niedzielnego – oddział zielonogórsko-gorzowski: ZGG.GOSC.PL)

Gorzowskie obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

– Zaufajmy Duchowi Świętemu w każdym kroku, który nam proponuje – powiedział bp Tadeusz Lityński …