Odpust Najświętszej Maryi Panny z Rokitna

Główne uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z Rokitna odbyły się 20 czerwca. Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Mszę św. koncelebrowali biskupi Tadeusz Lityński, Stefan Regmunt i Paweł Socha oraz kapłani naszej diecezji. – W tym dniu kierujemy nasz wzrok i nasze serca w stronę Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, w tym patronalnym święcie naszej diecezji. Od chwili chrztu św. uświadamiamy sobie, że wchodzimy w szczególną relację z osobą Trójcy Przenajświętszej i nasza modlitwa chrześcijańska w sensie ścisłym jest przeżywaniem i adorowaniem tej miłości Boga w nas. Nasza Patronka, Matka Boża Cierpliwie Słuchająca uczy nas przeżywać spotkanie z Bogiem Trójjedynym, ale też wysłuchuje naszych modlitw – mówił bp Tadeusz Lityński na wstępie Mszy św.

W homilii bp Dajczak zauważył, że słuchanie drugiego człowieka nie jest najlepszą stroną współczesnego człowieka. – Wszyscy mówimy, bardziej niż słuchamy. Słów też mamy za dużo i w nadmiarze newsów ten los spotkał też Boże Słowo – zauważył biskup pochodzący z naszej diecezji.

Na szczęście Bóg daje człowiekowi święte miejsca, jak chociażby rokitniańskie sanktuarium. – Tutaj przychodzimy nie tylko się modlić, ale przede wszystkim uczyć – podkreślił kaznodzieja.

W uroczystościach wziął udział m.in. wojewoda lubuski Władysław Dajczak, przedstawiciele Akcji Katolickiej oraz członkowie Ruchu Trzeźwości Ziem Zachodnich Polski.

Na zakończenie Eucharystii Lech i Anna Kopyść jako przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich dokonali zawierzenia Kościoła Ziem Zachodnich Polski Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna.

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …