poniedziałek , 16 września 2024

Odznaczenia „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”

W najbliższą niedzielę 8 września w gorzowskiej katedrze wręczone zostaną odznaczenia „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”. W tym roku wyróżnienie to z rak bp. Tadeusza Lityńskiego otrzymają 22 osoby.
Program wydarzenia:

16.30 – koncert „Msza ponad granicami” przygotowany w związku z 900-leciem biskupstwa lubuskiego; po jego zakończeniu nastąpi wręczenie odznaczeń;

18.00 – msza św. sprawowana pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.

Odznaczenie „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej” zostało ustanowione przez bp. Adama Dyczkowskiego. Kandydatów do uhonorowania – świeckich katolików wyróżniających się szczególnie aktywnym zaangażowaniem w życie Kościoła – przedstawiają parafie, dekanaty i instytucje diecezjalne. Po zweryfikowaniu kandydatur przez kapitułę odznaczenia, ostateczną decyzję o przyznaniu wyróżnienia podejmuje biskup diecezjalny. Osoby uhonorowane diecezjalnym wyróżnieniem otrzymują specjalny dyplom oraz odznaczenie w formie krzyża.

Zmarł ks. kan. Henryk Pastuszka

W niedzielę 15 września 2024 r. w szpitalu w Zielonej Górze, w 86. roku życia …