niedziela , 23 czerwca 2024

Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej w Skwierzynie i Trzcielu

„Wy jesteście moją nadzieją” – te słowa św. Jana Pawła II są hasłem Ogólnopolskiego Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej, które od 11 do 13 października odbywa się w Skwierzynie i Trzcielu.

Doroczne spotkanie w różnych miejscach Polski organizuje Zgromadzenie Księży Misjonarzy. – W tym roku nasza parafia pw. św. Mikołaja w Skwierzynie oraz parafia pw. św. Wojciecha w Trzcielu jest gospodarzem corocznego ogólnopolskiego zjazdu młodzieży wincentyńskiej czyli młodych zaangażowanych we wspólnoty prowadzone przez Księży Misjonarzy i Siostry Miłosierdzia. W tym roku przeżywamy go w łączności ze św. Janem Pawłem II pod hasłem: „Wy jesteście moją nadzieją” – mówiła Nikola Szewczyk witając bp. Tadeusza Lityńskiego.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej w Skwierzynie i Trzcielu 

– Przybyła do na młodzież z bardzo odległych stron Polski. Z Bydgoszczy, Ignacowa, Pabianic, Grotkowa, a nawet z Zakopanego. Są z nami także grupy z naszej diecezji z Gorzowa Wlkp., Gozdnicy, Iłowej. Wielu z nas czekało na to spotkanie cały rok, ponieważ to jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć się ze swoimi przyjaciółmi i naszymi duszpasterzami. Zgromadziliśmy się wspólnie, aby umacniać naszą przyjaźń z Jezusem, jak również dzielić się radością i entuzjazmem naszej wiary – kontynuowała.

A co powiedział bp Tadeusz Lityński młodzieży? M.in. świadectwo tego jak został ministrantem:

W spotkaniu bierze udział ok. 150 osób.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Oferta studiów teologicznych i formacja do diakonatu stałego

1. Rekrutacja na dwuletnie teologiczno-katechetyczne studia podyplomowe dla nauczycieli w Gorzowie Wlkp. Koszt studiów – …

Skip to content