Okno życia w Głogowie

W Narodowy Dzień Życia bp Tadeusz Lityński poświęcił kolejne Okno Życia. To 61 takie miejsce w Polsce, a czwarte w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Nowe okno zlokalizowane jest przy Szpitalu im. Jana Pawła II w Głogowie. Powstało z inicjatywy diecezjalnej Caritas we współpracy z Głogowskim Szpitalem Powiatowym, a także parafiami: pw. św. Mikołaja i św. Maksymiliana Kolbe w Głogowie.

Okno Życia to miejsce w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowonarodzone dziecka bez narażania jego życia i zdrowia, ale także bez konsekwencji prawnych. – Okna Życia powstały jako reakcja „na”, a nie jako przyczyna i początek. Są konkretnym rozwiązaniem, które stworzył Kościół, wraz z różnym instytucjami, czytając znaki czasu, aby pomóc i matce i dziecku. To oczywiście nie jest idealne rozwiązanie, ale często jedyne – wyjaśniał ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Okno Życie poświęcił bp Tadeusz Lityński, który podkreślił, że to jest ogromna szansa dla każdego dziecka. – Okno Życia wpisuje się w bardzo konkretną pomoc rodzinie. To miejsce daje szanse, aby dziecko mogło przeżyć i mogło mieć rodzinę – podkreślił bp Lityński.

Okno Życia w Głogowie to czwarte takie miejsce, po Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze, w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. – Dotychczas uratowano w nich sześcioro dzieci – wyjaśnia Dominika Danielak, rzecznik diecezjalnej Caritas.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał bp Tadeusz Lityński, starosta głogowski – Jarosław Dudkowiak, prezydent Głogowa – Rafael Rokaszewicz i rzecznik praw dziecka – Marek Michalak.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Misterium Pasyjne w Ośnie Lubuskim

Parafia w Ośnie Lubuskim zaprasza na Misterium Pasyjne. Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 marca …