Opłatek kapelanów szpitali i hospicjów

Na co dzień posługują w szpitalach i hospicjach. Dziś przełamali się opłatkiem z pasterzem diecezji.

Spotkanie odbyło się 4 stycznia w Domu Biskupim w Zielonej Górze. – Kapelan szpitalny pełni posługę i misję przede wszystkim wobec chorych. Dzięki temu chory chorzy są objęci nie tylko troską o ciało, ale także o ducha. To jest ogromnie ważne, bo człowiek idący nawet na prosty zabieg przeżywa lęk – tłumaczył bp Tadeusz Lityński.

– On pełni posługę również wobec pracowników służby zdrowia. Jestem tym, który swoją życzliwością i modlitwą wspiera pracę całego personelu medycznego – dodaje.

W szpitalach i hospicjach posługuje ok. 40 kapelanów. – Najpiękniejsze w tej posłudze jest towarzyszenie człowiekowi przez ten ludzki wymiar i prowadzenie go do Chrystusa – przekonuje ks. Tomasz Duszczak, diecezjalny duszpasterz zdrowia i kapelan w nowosolskim szpitalu.

Spotkanie było okazją do podziękowania za posługę na rzecz chorych i służby bp. Stefanowi Regmuntowi, a także poprzednim duszpasterzom służby zdrowia – ks. Eugeniuszowi Jankiewiczowi i ks. Andrzejowi Piela.

W trakcie spotkania konferencję dla kapelanów wygłosił ks. Grzegorz Cyran, dyrektor Instytut Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content