niedziela , 23 czerwca 2024

Pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium w Międzyrzeczu

– „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” – te słowa św. Augustyna były myślą przewodnią VI Pielgrzymki Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Tegoroczna pielgrzymka odbyła się 15 września. – Jesteśmy po pierwszym etapie, czyli modlitwie we wsi Święty Wojciech, gdzie zginęli święci męczennicy. Tam była jutrznia, wyrzeczenie się zła i wyznanie wiary, a także poświęcenie jako odwołanie się do sakramentu chrztu. Później w procesji przyszliśmy do międzyrzeckiego sanktuarium, oczywiście na czele mężczyźni nieśli relikwie Pierwszych Męczenników Polski. A teraz przed nami konferencja ks. Ryszarda Stankiewicza poświęcona walce duchowej, której główną myślą będą słowa św. Augustyna: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Potem bracia będą mówili świadectwa o swojej walce duchowej na różnych polach. Istotnym elementem będzie składanie butów dla bezdomnych. Wszystko zakończy Msza św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy i agapa – mówił ks. Robert Patro, dyrektor wydziału duszpasterskiego z Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze.

– Wzywamy tutaj mężczyzn, aby patrząc na męczenników, uczyli się odwagi. Mężczyźni potrzebują tej odwagi, aby świadczyć o Chrystusie w sposób zdecydowany – dodaje.

Dla wielu osób to już kolejna pielgrzymka. Tomasz Roszyk z Gorzowa Wlkp. przyjechał z 5-letnim Janem. – Zabrałem syna, by pokazać mu, że jestem wierzący i że są też inni wierzący mężczyźni; pokazać, że warto wierzyć i że to jest też męskie. Na co dzień z żoną i całą rodziną formujemy się w Domowym Kościele, ale takie spotkanie raz w roku też jest potrzebne – podkreśla Tomasz.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …

Skip to content