Pielgrzymka Motocyklistów z Rokitna do Świebodzina

Na czele duży biały krzyż, a za nim kilkuset motocyklistów – mowa o Pielgrzymce Motocyklistów, która 28 kwietnia wyruszyła spod figury Chrystusa Króla w Świebodzinie do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Modlitwa przy figurze Chrystusa Króla, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w sanktuarium Rokitnie oraz poświęcenie motocykli – to w wielkim skrócie przebieg pielgrzymki, którą organizuje Klub Księży Motocyklistów „God’s Guards”.

– Spotkań motocyklistów jest bardzo dużo w różnych miejscach, a pielgrzymka do świętego miejsca to niecodzienność. Dlatego po raz kolejny to robimy i po raz kolejny jest duży odzew motocyklistów – wyjaśnia ks. Jarosław Zagozda.

– Chcemy integrować ludzi z różnych środowisk, których pasją jest jazda na motocyklu i razem wspólnie pomodlić się o Boże błogosławieństwo – dodaje ks. Piotr Franek.

Dla motocyklistów była ważna modlitwa o bezpieczną drogę, ale też samo spotkanie. – Przyjeżdżam tu już od pierwszej pielgrzymki. To już moja tradycja spotkań z braćmi motocyklistami. Będę modlił się dziś szczególnie o zdrowie najbliższych – wyjaśnia Jan Gębaczka (65 lat), który jeździ na motocyklu od młodzieńczych lat.

Do motocyklistów przybył obraz św. Józefa Kaliskiego, który peregrynuje po diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Peregrynacja obrazu św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu odbywa się pod hasłem: „Milczeć, walczyć, kochać” i jest skierowana głównie do mężczyzn. Stąd prośba motocyklistów, aby wizerunek pojawił się na ich pielgrzymce. – Św. Józef uczy mężczyzn mądrości. Jak mówi Biblia św. Józef był człowiekiem sprawiedliwym. Sprawiedliwy to ten, który potrafi oddać każdemu, to co trzeba: Panu Bogu, bliźnim, sobie. I do mnie ten wymiar św. Józefa sprawiedliwego przemawia – podkreśl ks. Jarosław Zagozda, z Klubu Księży Motocyklistów „God’s Guards”, który organizuje pielgrzymkę ze Świebodzina do Rokitna.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Niedziela Palmowa 2024

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …