Krzysztof Król /Gość Niedzielny

Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna

W pierwszą sobotę października (1.10) w diecezjalnym sanktuarium w Rokitnie spotkają się osoby zaangażowane w tzw. Żywy Różaniec oraz zrzeszone w Apostolacie Margaretka.
Program wydarzenia:
10.00 – Różaniec z procesją ze sztandarami w rokitniańskich ogrodach
11.15 – Katecheza o różańcu
12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Adriana Puta
Po mszy św. poczęstunek dla pielgrzymów.
Żywy Różaniec to wspólnota modlitewna, której członkowie w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat podejmują systematyczną modlitwę różańcową, zwłaszcza w intencjach wskazywanych każdego miesiąca przez Ojca Świętego. Stowarzyszenie Żywego Różańca zrodziło się z inicjatywy Pauliny Jaricot w Lyonie w 1826 r. Szybko zyskało aprobatę Kościoła i rozwinęło się w wielu krajach. Członkowie stowarzyszenia zobowiązują się do codziennego odmawiania jednej tzw. „dziesiątki” różańca.
Apostolat Margaretka zrzesza osoby modlące się za kapłanów. Powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jego podstawową komórkę stanowi tzw. margaretka – grupa modląca się w intencji konkretnego księdza. Tworzy ją siedem osób – podobnie jak siedem płatków składa się na kwiat margaretki – które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia.

Bp Lityński: Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności

„Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności, ze śmierci do życia …