Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę

Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę ma w tym roku głównie charakter duchowy i ogranicza się do jednodniowych etapów w dwie pierwsze soboty sierpnia.

Pątnicy z Gorzowa Wlkp. poszli do Skwierzyny, z Głogowa do Piersnej, a z Zielonej Góry do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu.  W Winnym Grodzie Mszy na rozpoczęcie przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki w zielonogórskiej konkatedrze przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Zachowując przepisy sanitarne wyruszamy na pielgrzymi szlak. Czujemy się odpowiedzialni za siebie i innych. To właśnie ta odpowiedzialność prowadzi nas pielgrzymią drogą, która jest drogą człowieka wiary – mówił bp Lityński.

Pielgrzymka to wyjątkowa okazja do pracy nad sobą i zbliżenia się do Boga. – Zawsze jak człowiek stanie w prawdzie i spojrzy na swoje życie w kontekście Bożych przykazań oraz wymagań Ewangelii, to będzie miał coś do zmiany. I właśnie wtedy człowieka powinien ogarnąć żal, ale też pragnienie, aby być coraz bardziej upodobnionym do Jezusa. Na tym polega to wejście na drogę pielgrzymią, na drogę tego szczególnego doświadczenia – mówił kaznodzieja.

– Chciałbym dzisiaj prosić, aby ten czas pielgrzymowania, mimo że krótki, bo jednodniowy, niech będzie intensywny i będzie zarezerwowany dla słuchania głosu Boga, który przemawia do nas bezpośrednio w swoim słowie, ale przemawia również przez brata i siostrę – kontynuował.

Nasze życie to pielgrzymowanie. – W życiu wiary z naszego horyzontu nie może zniknąć osoba Boga – podkreślił pasterz diecezji i kontynuował: – Czy dzisiaj jest potrzebne pielgrzymowanie? Czy ono ma sens? Tak! Ma sens! Wasza obecność jest świadectwem, bo wielu ludzi jest zalęknionych i odrętwiałych w wierze.

Przewodnikiem zielonogórskiej pielgrzymki jest ks. Krzysztof Kocz.

Pielgrzymka odbywa się w reżimie sanitarnym.

Materiał ze strony Gościa Niedzielnego – ZGG.GOSC.PL

Zmarł ks. prałat Zygmunt Zając

W środę 13 marca 2024 r. we Wschowie, w 83. roku życia i 60. roku …