Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry do Pani Jasnogórskiej

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę. Do Pani Jasnogórskiej zmierza blisko 300 pątników.GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

W homilii biskup podkreślił, że pielgrzymka to wielka lekcja wiary, ale także człowieczeństwa. – Droga na Jasną Górę jest drogą w bliskości Jezusa. Bliskości Jego Słowa, Eucharystii, bliskości Kościoła, bo gdzie dwaj, albo trzej, a przecież nas jest więcej – mówił biskup.

– Ewangeliczna historia pokazuje, że można być blisko Jezusa i mieć chwile zwątpienia, może nas świat sprowokować do upadku. Bądźmy czujni i pokorni przed Bogiem i przed sobą nawzajem. Życzę, aby pielgrzymka na Jasną Górę, tak jak wędrówka Piotra po jeziorze zakończyła się wyznaniem wiary – dodał

Tuż przed błogosławieństwem biskup poprosił pielgrzymów, aby modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za ks. Adriana Puta, który 13 sierpnia otrzyma święcenia biskupie w zielonogórskiej konkatedrze. Pasterz diecezji zachęcił pątników także do świadectwa Dobrej Nowiny na pielgrzymim szlaku i w codzienności.

Z Winnego Grodu wyruszyło blisko 300 pielgrzymów. Oprócz grup zielonogórskich byli też pątnicy z Gubina i Nowej Soli.

Kierownikiem zielonogórskiej pielgrzymki jest ks. Krzysztof Kocz.

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …