Przygotowania do koronacji obrazu Matki Bożej Ozdoby Paradyża

Komitet organizacyjny uroczystości koronacyjnej spotkał się 21 stycznia w Gościkowie-Paradyżu, w siedzibie Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Ustanowienie sanktuarium i koronacja obrazu Matki Bożej Ozdoby Paradyża odbędzie się 3 października. Miejsce celebracji zaplanowano w paradyskich ogrodach. – Będzie tam odpowiednio dużo miejsca na przyjęcie pielgrzymów, których spodziewamy się z całej diecezji i nie tylko – mówią główni koordynatorzy przygotowań ks. Robert Patro, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej i ks. Dariusz Mazurkiewicz, rektor seminarium.

20 kwietnia natomiast rozpocznie się diecezjalna peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Ozdoby Paradyża. Główną intencją będzie modlitwa o powołania kapłańskie dla naszej diecezji. Obraz nawiedzi 30 parafii wyznaczonych w każdym dekanacie. Oprócz Eucharystii odbędą się tego dnia także spotkania modlitewne i powołaniowe dla dorosłych i młodzieży. Peregrynacja potrwa do 1 czerwca.

Podczas nawiedzenia dekanatu każda z jego parafii otrzyma własną kopię obrazu. Będzie ona z kolei peregrynować wśród mieszkańców parafii. Domowa peregrynacja rozpocznie się od plebanii, a następnie obraz będzie można na jeden dzień zaprosić do swego domu, aby modlić się o rozeznanie życiowej drogi dla najbliższych.

Ks. Tomasz Gierasimczyk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …