Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej w Rokitnie

100 mężczyzn z niemal każdego zakątka naszej diecezji uczestniczy w rekolekcjach, które od 17 do 19 stycznia odbywają się w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Rekolekcje rozpoczęły się od spotkania z diecezjalnym opiekunem nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. – Formacja stała jest niezbędna w życiu duchowym wszystkich stanów. Tym bardziej w życiu nadzwyczajnych szafarzy, którzy nie tylko wykonują jakąś posługę fizyczną, ale muszą to czynić z wiarą i te rekolekcje mają im w tym pomóc – podkreśla ks. Zbigniew Kobus.

Rekolekcje poprowadzi ks. Mariusz Jagielski. – Nadzwyczajni szafarze przez to, że mają jakieś szczególne posłanie w Kościele, szczególnie potrzebują być tymi słuchającymi Boga, aby odkrywać swoje posłanie w tym, co proste i zwyczajne, tak jak Maryja – podkreśla rekolekcjonista.

W rekolekcjach uczestniczy Artur Buksa z Krzeszyc. Nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej jest już drugi rok. – Bycie blisko ołtarza, czytanie Pisma Świętego i pomoc w udzielaniu Komunii pogłębia moją wiarę i zbliża do Boga – wyjaśnia. – Takie rekolekcje są bardzo potrzebne. Człowiek potrzebuje zatrzymania sam na sam z Bogiem i we wspólnocie, która daje siłę do dalszej posługi. Wiara powstaje poprzez słuchanie. Słucham i czytam słowo Boże, bo tam jest zapisane, jak mamy postępować, w jaki sposób naśladować Jezusa Chrystusa, a także jakimi być dla ludzi. Bardzo jest mi bliski cytat z Księgi Mądrości Syracha: „Temu, kto się Pana boi, dobrze będzie na końcu, a w dniu swej śmierci będzie błogosławiony” – dodaje.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Bp Lityński do KSM: Istotą apostolstwa świeckich jest odważne dawanie świadectwa

– Istotą apostolstwa świeckich jest również odważne dawanie świadectwa swojej wiary przez publiczny kult, modlitwę, …

Skip to content