Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy

120 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej uczestniczy od 22 do 24 listopada w rekolekcjach.

Pierwsza tura rekolekcji dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej prowadzona przez ks. Mariusza Jagielskiego, dyrektora Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze odbywa się w głogowskim Domu Uzdrowienia Chorych im. Jana Pawła II. Kolejna grupa mężczyzn posługująca w parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej spotka się od 17 do 19 stycznia 2020 r. w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

– Podczas rekolekcji próbujemy spojrzeć z perspektywy wiary na codzienność, na wyzwania stojące przed nami. Żyjemy w czasie dynamicznych przemian, w związku z tym, życie z wiarą może być odczytywanie na wiele różnych sposobów. Jednak ciągle pozostaje pytanie, czyimi oczami będziemy patrzyli na otaczający świat, na przemiany, wyzwania, jakie przed nami stoją? Powołanie uczniów dokonało się na górze, ale po to, żeby mogli zejść na dół. Nasze właściwe miejsce jest na dole, pośród ślepych, kalekich, ułomnych – to jest otaczająca nas codzienność. Przedziwne jest to, że błogosławieństwa wypowiedziane są na dole, pośród prawdziwego ludzkiego życia i to jest właśnie obecność Boga. Każde wejście na górę wyzwala odwagę życia na dole – powiedział ks. Mariusz Jagielski.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content