Rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas w Głogowie

– Prowadzenie dzieł miłosierdzia musi być zakorzenione w modlitwie – mówił bp Tadeusz Lityński do wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas.

Od 3 do 5 marca w Domu „Uzdrowienie Chorych” odbyły się rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas. Wzięło w nich udział ponad 120 osób z terenu całej diecezji.

– Rekolekcje organizujemy dwa razy w roku. Adwentowe odbywają się w Rokitnie, a wielkopostne właśnie w Głogowie. Oprócz tego jesienią organizujemy dzień skupienia w sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei – wyjaśnia Sylwia Grzyb, koordynator Parafialnych Zespołów Caritas.

Ostatniego dnia z uczestnikami rekolekcji spotkał się bp Tadeusz Lityński. Pasterz diecezji przywołał myśl św. Wincentego a Paulo: „Od modlitwy zależy wszystko: wytrwanie w powołaniu, owocność pracy, unikanie grzechu, żywotność miłości. Jednym słowem, od niej zależy zbawienie”.

– Nie ma wątpliwości, że prowadzenie dzieł miłosierdzia musi być zakorzenione w modlitwie. Musi być na fundamencie modlitwy – mówił bp Lityński.

W całej diecezji działa prawie 200 Parafialnych Zespołów Caritas w których wolontariusze niosą na co dzień pomoc potrzebującym ze swoich parafii.

– To ludzie, którzy w swoich parafiach i środowiskach, zatrzymują się przy potrzebujących jak miłosierny samarytanin – zauważa ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Rekolekcje poprowadził ks. Mirosław Gas, proboszcz parafii w Nowogrodzie Bobrzańskim.

 Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Bp Lityński do KSM: Istotą apostolstwa świeckich jest odważne dawanie świadectwa

– Istotą apostolstwa świeckich jest również odważne dawanie świadectwa swojej wiary przez publiczny kult, modlitwę, …

Skip to content