poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Rocznica urodzin Karola Wojtyły w Gorzowie

Bp Tadeusz Lityński 18 maja modlił się za wszystkich diecezjan przy pomniku papieskim w Gorzowie Wlkp. Uroczystość przy pomniku Papieża Polaka, z powodu obostrzeń sanitarnych, była bardzo skromna.

Najpierw odegrano „Barkę”, a następnie modlitwę w intencji wszystkich diecezjan odmówił bp Tadeusz Lityński. – Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II powierzamy naszą ojczyznę, diecezję, ziemię lubuską i głogowską w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa. W okresie lęku i niepewności. Pomóż nam kochać to co najczystsze: nasze korzenie, naszą historię, tradycję, piękne krajobrazy, a przede wszystkim kochać naszych rodaków, niezależnie od tego czy podzielamy ich poglądy czy nie. Ucz nas mądrego wykorzystywania mądrości, ucz nas solidarności i odpowiedzialności za nasze wspólne dziedzictwo – modlił się biskup.

Ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przypomniał, że św. Jana Paweł II będąc 2 czerwca 1997 roku w Gorzowie Wlkp. wezwał wszystkich do odważnego świadectwa i troski o życie wiary.

W wydarzeniu oprócz biskupa i proboszcza miejscowej parafii ks. Bogusława Kaczmarka wziął także wojewoda lubuski – Władysław Dajczak, poseł do Parlamentu Europejskiego – Elżbieta Rafalska oraz poseł na Sejm RP – Elżbieta Płonka.

Galeria zdjęć: TUTAJ

(Materiał ze strony Gościa Niedzielnego – oddział zielonogórsko-gorzowski: ZGG.GOSC.PL)

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …