Ruszyły prace porządkowe w kościele w Lutolu Suchym

Rozpoczęły się prace porządkowe w kościele pw. Świętych Piotra i Pawła w Lutolu Suchym, który w Boże Ciało uległ pożarowi.

Do dramatu w kościele filialnym parafii w Chociszewie doszło 20 czerwca. Pożar wybuchł dokładnie o 12.35. – Przyczyną najprawdopodobniej było zwarcie instalacji elektrycznej. Pożar wybuchł w prezbiterium. Zapalił się prawy boczny ołtarz, ogień poszedł po filarze do góry, a potem po kalenicy w kierunku wieży, której niestety strażacy nie dali rady uratować – przypomina ks. Ryszard Fido, proboszcz parafii.

Biskup Tadeusz Lityński i diecezjalny ekonom ks. Wojciech Jurek spotkali się z proboszczem i przedstawicielami lokalnej społeczności. – Rozpoczęliśmy dziś prace porządkowe, do czego jesteśmy zobligowani postanowieniem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Te prace porządkowe potrwają około dwóch tygodni. W tym czasie będzie przygotowany projekt budowlany i mam nadzieję, że szybko otrzymamy pozwolenie na budowę i przystąpimy do odbudowy spalonego dachu i wieży – wyjaśnia ks. Wojciech Jurek.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich ma już 30 lat

W gorzowskiej parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe 21 maja Stowarzyszenie Rodzin Katolickich świętowało 30-lecie …

Skip to content