ŚDM w naszej diecezji – To wszystko dla Niego! – koncert Zielona Góra 21 lipca 2016

To wszystko dla Niego!

Katarzyna Buganik

Gospelowe utwory, wspólne tańce i międzynarodowy entuzjazm – tak było na koncercie w Zielonej Górze.

Więcej czadu dla Jezusa! – takie entuzjastyczne okrzyki towarzyszyły uczestnikom koncertu zespołu Gospel Rain oraz Natalii Niemien i Mate´o, który odbył się 21 lipca w Zielonej Górze.

Podczas spotkania można było usłyszeć utwory takie jak: „Zobaczyć chcę niebo”, „Emanuel” czy „Abba Ojcze”.

– Dla mnie każdy dzień w roku jest tym czasem, kiedy buduję osobistą relację z Chrystusem. Moim najbliższym Kościołem jest moja rodzina – mąż i dzieci. Takie spotkanie jak dziś jest dopełnieniem tego wszystkiego. To również moja praca. Widziałam wielu obcokrajowców, pielgrzymów z różnych stron świata. Bardzo mi się podoba, że się tak cieszą z tego spotkania – mówiła Natalia Niemen.

W koncercie wzięli udział diecezjanie i uczestnicy ŚDM z zagranicy, m.in. z Kuby, Francji i Włoch. Nie zabrakło radosnych okrzyków, wspólnych tańców i śpiewu.

– Nigdy nie przypuszczałem, że tutaj będę, a jednak przyjechałem z moimi przyjaciółmi. Mogę z nimi uwielbiać Boga. Koncert bardzo mi się podoba – powiedział Jorge Palomino Garcia.

– Przyjechałem tu, by jeszcze bardziej doświadczyć Boga w swoim życiu. We Francji jest coraz mniej młodych ludzi, którzy chodzą do kościoła. Kiedy jestem na ŚDM i widzę wierzącą młodzież, to mam nadzieję, że również Kościół we Francji odnowi się i stanie się mocniejszy – dodał Jacques Diouf z Francji.

Fot. Katarzyna Buganik /Foto Gość

 

Sprawdź także

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …

Skip to content