Spotkanie opłatkowe męskich wspólnot religijnych

– Ważne, abyśmy w naszej ewangelizacji świata nigdy nie stawiali Bogu granic – podkreślił bp Tadeusz Lityński podczas spotkania z mężczyznami ze Wspólnot św. Józefa, które odbyło się 30 stycznia u głogowskich redemptorystów.GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

Spotkanie opłatkowe Wspólnot św. Józefa i innych męskich grup z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbyło się w kościele pw. św. Klemensa w Głogowie. Głównym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.

Biskup przypomniał w homilii, że każdy wierzący człowiek jest wezwany do głoszenia Dobrej Nowiny. – Często, gdy Bóg przychodzi do nas ze swoim zaproszeniem, to może pojawiać się w nas ta pokusa – nie dam rady, to nie dla mnie! Ale jak pokazują karty Pisma św., historia Kościoła – Bóg uwielbia wybrać to, co słabe, co małe, bo w tym najpiękniej ukazuje się potęga Jego łaski! – zauważył biskup.

– Nasza odwaga wkraczania do świata z Bożym mandatem ma wynikać nie tyle z naszych umiejętności, sił, ale z przeświadczenia, że Bóg jest z nami, że jest po naszej stronie i wspólnie wkraczamy do świata, do którego nas posyła – dodaje.

Kaznodzieja podkreślił również, że ważne, abyśmy w naszej ewangelizacji świata nigdy nie stawiali Bogu granic, byśmy potrafili się ucieszyć tym, w jaki sposób on działa w życiu innych! – Bóg nas posyła ze swoim Słowem, ze świadectwem naszego życia, ale to od Niego całkowicie zależy, w jaki sposób miłość się objawi – mówił np. Lityński.

Mszę poprzedziła konferencja o prześladowaniu chrześcijan na świecie, którą wygłosił ks. Andrzej Paś z wrocławskiego oddziału Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Natomiast spotkanie zakończyła telekonferencja z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele całej diecezji m.in. z: Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Deszczna, Lubiszyna, Świebodzina, Międzyrzecza, Skwierzyny, Wilkowa, Lubrzy, Łagowa, Szczańca, Krosna Odrzańskiego, Krzeszyc, Rzepina i Jakubowa.

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …