Spotkanie szkół św. Jana Pawła II

W Gorzowie Wlkp., 18 maja, spotkały się szkoły całej diecezji, które noszą imię Jana Pawła II. Takich placówek jest 45.

VI Zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odbył się tym razem w Gorzowie Wlkp., a gospodarzem było Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski. Przewodniczył jej bp Tadeusz Lityński. Później była prezentacja i pantomima o papieżu Polaku w wykonaniu gospodarzy. Dalsza część uroczystości odbyła się już w siedzibie szkoły. Tam były m.in. okolicznościowe wystąpienia, bieg papieski i rozstrzygnięcie konkursu papieskiego.

Jak zauważył pasterz diecezji, takie spotkania są bardzo potrzebne, aby pokazać młodemu pokoleniu, że świętość to nie przeszłość. – Świętość to teraźniejszość i nade wszystko przyszłość dla każdego z nas. Św. Jan Paweł II pokazał sobą, że można! Można być człowiekiem intelektu, można być sportowcem, można być człowiekiem kultury, a jednocześnie być blisko Boga – podkreśla biskup.

Kazanie wygłosił ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w kurii biskupiej. – Rodzina gromadzi się, gdy jest święto. A to święto jest podwójne. Po pierwsze urodziny Jana Pawła II, a po drugie 20. rocznica wizyta Ojca Świętego w Gorzowie Wlkp. – podkreśla ks. Lechów.

W spotkaniu wzięła udział m.in. lubuska kurator oświaty. – To wyjątkowy patron, ale też człowiek mi bliski. Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy obcować z nim i cieszę się, że nauczanie, myśli, życie w tych młodych ludziach może dzięki takim inicjatywom jak ta dalej trwać i mam nadzieję, że przetrwa – powiedziała Ewa Rawa.

W całej diecezji jest 45 szkół, które noszą imię Jana Pawła II.

Dyrektorem gorzowskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum jest Ilona Maścianica.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Oferta studiów teologicznych i formacja do diakonatu stałego

1. Rekrutacja na dwuletnie teologiczno-katechetyczne studia podyplomowe dla nauczycieli w Gorzowie Wlkp. Koszt studiów – …

Skip to content