Statuetki „Człowiek Człowiekowi” 2019

Bp Tadeusz Lityński 27 kwietnia wręczył statuetki „Człowiek Człowiekowi” 2019. To wyróżnienie dla osób i instytucji, które szerzą ewangeliczną zasadę miłości bliźniego w swoim otoczeniu.

W roku 2019 wpłynęło 21 wniosków, z czego 18 w kategorii indywidualnej, 1 w kategorii darczyńca (firma) oraz 2 w kategorii organizacja pozarządowa. 21 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody „Człowiek Człowiekowi”, podczas którego podjęto decyzję o przyznaniu 13 statuetek.

W kategorii indywidualnej nagrodę otrzymali: Irena Grubizna, s. Irmina Zielińska CSSE, Magdalena Szandurska, ks. Jerzy Szakiel, s. Aniela Kucińska SMI, Tadeusz Iżykowski, Krystyna Bojaczuk, Kazimiera i Ireneusz Dudkowie, Ewa Chudzińska oraz Krystyna i Ryszard Ilkowscy.

Natomiast w kategorii pozarządowej wyróżniono Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Gorzowie Wlkp. oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Kramsku.

Zaś w kategorii darczyńca (firma) uhonorowana zostanie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Statuetka została ustanowiona w 1999 roku na wniosek organizacji charytatywnych  – Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna.

W 19 edycjach nagrody (1999-2018) wręczono 116 statuetek, nagradzając osoby, organizacje i przedsiębiorstwa z całej diecezji, reprezentujące różne formy pracy i pomocy bliźniemu.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Bp Lityński do KSM: Istotą apostolstwa świeckich jest odważne dawanie świadectwa

– Istotą apostolstwa świeckich jest również odważne dawanie świadectwa swojej wiary przez publiczny kult, modlitwę, …

Skip to content