Szkolenia dla parafialnych rad ds. ekonomicznych

W sobotę 14 września w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbędzie się pierwsze spotkanie z całorocznego cyklu warsztatów dla parafialnych rad ds. ekonomicznych. Jest ono przeznaczone dla trzech dekanatów zielonogórskich. Kolejne spotkania dla dekanatów z południowej części diecezji zaplanowano w Żarach (26 października) i Głogowie (30 listopada). Pozostałe dekanaty będą się spotykać na warsztatach w roku 2025 w lutym kwietniu i maju.
Spotkania przygotowywane wspólnie przez Wydział Ekonomiczny i Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze są przeznaczone dla proboszczów oraz dla osób świeckich wchodzących w skład parafialnych rad ds. ekonomicznych (po dwie osoby świeckie z każdej parafii). W ramach szkolenia zaplanowano czas wspólnej modlitwy, dwa wykłady na temat funkcjonowania parafialnych rad ds. ekonomicznych oraz możliwość dyskusji i wymiany doświadczeń.
Szczegółowy program spotkania:
9.15 – recepcja
9.45 – wprowadzenia, adoracja, modlitwa
10.45 – wykład I
11.45 – przerwa
12.15 – wykład II
13.00 – forum (pytania, świadectwa, dyskusja)
14.00 – podsumowanie i zakończenie
Parafialna rada ds. ekonomicznych jest organem doradczym proboszcza w zakresie zarządzania dobrami materialnymi parafii. Zebraniom rady przewodniczy proboszcz, a w je skład powinno wchodzić od 3 do 7 wiernych świeckich w zależności od wielkości parafii.

Komunikat o pomocy dla powodzian

W ostatnich dniach wszyscy jesteśmy świadkami ogromnego dramatu wielu mieszkańców naszej Ojczyzny, doświadczających skutków katastrofalnych …