Tydzień Misyjny

W niedzielę 18 października rozpoczyna się Tydzień Misyjny, czas szczególnej modlitwy za misjonarzy służący uwrażliwieniu wszystkich wiernych na sprawy misji. W tym roku przeżywany będzie pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”.
W trakcie Tygodnia Misyjnego temat misji może się pojawić w homiliach, intencjach modlitwy wiernych, podczas rozważań na nabożeństwach różańcowych, czy na lekcjach religii. Duszpasterze otrzymali w tym celu odpowiednie pomoce liturgiczne i katechetyczne, które zostały opracowane przez Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce we współpracy z wydawnictwem Missio-Polonia.
Dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz delegatem biskupa diecezjalnego ds. misji jest ks. dr Marcin Napadło, rezydujący przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze.

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …