Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

„Dąż do sprawiedliwości” – to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbędzie się od 18 do 25 stycznia. Jak będzie wyglądał w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej?

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, jak co roku, nie zabraknie okazji do modlitwy i wspólnego spotkania. Inauguracja odbędzie się w tymczasowej kaplicy katedralnej przy ul. Hawelańskiej o godz. 18.30.

Liturgii będzie przewodniczył tutaj wikariusz biskupi – ks. prałat Zbigniew Kobus, a homilie wygłosi ks. Justus Werdin z kościoła ewangelickiego w Berlinie.

Natomiast na 23 stycznia zaplanowano nabożeństwo ekumeniczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Przewodniczyć mu będzie rektor seminarium, ks. Dariusz Mazurkiewicz, a homilię wygłosi bp Mirosław Wola, który jest naczelnym kapelanem ewangelickiego duszpasterstwa wojskowego.

W nabożeństwach w Gorzowie Wlkp. i Paradyżu weźmie też udział kilkuosobowa delegacja Rady Ekumenicznej z Frankfurtu nad Odrą.

Na zakończenie, 25 stycznia, modlitwa ekumeniczna odbędzie się 25 stycznia w kościele pw. Ducha Świętego. Nabożeństwu przewodniczyć będzie wikariusz biskupi ks. Zygmunt Zimnawoda, a homilię wygłosi ks. Marek Bożek  z parafii pw. ewangelicko-augsburskiej w Zielonej Górze.

Materiały na międzywyznaniowe nabożeństwa ekumeniczne przygotowali tym razem chrześcijanie z Indonezji.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content