Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

W dniach 27 lutego – 5 marca Kościół katolicki w Polsce obchodzi w tym roku 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Diecezjalny duszpasterz trzeźwości, ks. Henryk Grządko zachęca, aby wszyscy duszpasterze zorganizowali w tym czasie w swoich parafiach przynajmniej jedno nabożeństwo w intencji zmniejszenia spożycia alkoholu i wyzwolenia trwających w nałogu. Przypomina również, aby w nadchodzącym okresie Wielkiego Postu nie zaniedbać wezwania wiernych do wpisywania deklaracji dobrowolnej abstynencji w parafialnej księdze trzeźwości.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu rozpoczyna się zawsze w ostatnią niedzielę karnawału. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem alkoholizmu, będącego poważnym problemem społecznym, oraz wartość abstynencji, do której Kościół zachęca. Jest to czas szczególnej modlitwy w intencji osób pogrążonych w różnego rodzaju nałogach, ale też za ich rodziny, współuczestniczące w dramacie uzależnienia.

Bp Lityński: Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności

„Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności, ze śmierci do życia …