Wigilia dla bezdomnych i opuszczonych zorganizowana przez Caritas

Ponad 250 osób wzięło udział w wigilii dla osób bezdomnych, samotnych, opuszczonych, którą diecezjalna Caritas zorganizowała w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

Świąteczne spotkanie odbyło się 18 grudnia w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp., a dzień później parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Zanim wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej wieczerzy, spotkali się na Mszy św. W mieście nad Wartą liturgii przewodniczył bp Tadeusz Lityński, a w Winnym Grodzie bp Paweł Socha.

Były świąteczne potrawy, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. – Boże Narodzenie to czas rodzinnego zasiadania przy stole z osobami z którymi żyjemy na co dzień. My Caritas z tymi ludźmi, którzy tu dzisiaj przyszli żyjemy na co dzień. Chcemy wspólnie usiąść do wigilijnego stołu i ucieszyć się obecnością przychodzącego Chrystusa, którego każdy z nas potrzebuje – zauważa ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Wiele osób przychodzi tu co roku. Pan Roman był tu już po raz piąty. – Tu jest rodzinna atmosfera, można razem poświętować i zapomnieć na chwilę o swoich problemach – wyjaśnia jeden z podopiecznych Caritas.

W organizacji wigilii pomogli wolontariusze.

Więcej w wydaniu papierowym Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content