niedziela , 28 kwietnia 2024

Wyróżnienia biskupa diecezjalnego

Sześć osób angażujących się szczególnie aktywnie w służbę na rzecz Kościoła otrzymała z rąk pasterz diecezji odznaczenie: „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”.

Bp Tadeusz Lityński 6 października wręczył diecezjalne odznaczenia dla świeckich podczas dorocznej pielgrzymki różańcowej do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Otrzymali je: Robert Burzyński – Witnica, Józef Bartkowiak – Międzyrzecz (św. Jana Chrzciciela), Danuta Dolczewska – Szlichtyngowa, Irena Fartuszyńska – Szlichtyngowa, Bronisław Likwiarz – Szlichtyngowa i Edward Kalinowski – Żagań (Wniebowzięcia NMP).

Pan Bronisław Likwiarz od 20 lat pełni służbę nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej i lektora, regularnie uczestniczy we Mszy św. i różnych nabożeństwach. Poza tym bardzo wspiera księdza proboszcza w różnorakich inicjatywach religijnych, a także angażuje się w pomoc potrzebującym i należy do Róż Żywego Różańca. – Ten medal jest dla mnie wyróżnieniem, a jednocześnie zaskoczeniem bo być zasłużonym dla diecezji to wielki zaszczyt. Na pewno będzie od dalszym impulsem do działania. bo my mamy być jak chleb. Mama mi zawsze powtarzała: „Synu nie patrz na tych, którym jest lepiej, ale przede wszystkim na tych, którym możesz pomóc”. I takie życie staram się prowadzić. Siłę do tego daje modlitwa, W każdej kieszeni mam różaniec i to pozwala mi być dobrym dla drugiego człowieka – mówił pan Bronisław.

Sylwetki wszystkich odznaczonych w papierowym wydaniu Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego na 7 października.

„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Zielonogórska Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …