poniedziałek , 22 kwietnia 2024

XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Najbliższa niedziela 12 listopada będzie obchodzona jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Już po raz piętnasty Kościół w Polsce w tym dniu modli się i wspiera materialnie chrześcijan, którzy w swoich ojczyznach doświadczają dyskryminacji i prześladowania ze względu na wiarę w Chrystusa. W tym roku regionem, na który zostanie zwrócona szczególna uwaga, będzie Bliski Wschód.

Wierni diecezji zielonogórsko-gorzowskiej będą modlić się za prześladowanych chrześcijan podczas mszy św. Zostanie również przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek. Zebrane środki trafią do potrzebujących za pośrednictwem organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

W rejonie Bliskiego Wschodu jak w soczewce skupiają się wszystkie problemy współczesnego świata. Miejsce jest niestabilne od lat i stanowi arenę walk o wpływy, kontrolę światowych szlaków handlowych oraz dostęp do złóż surowców naturalnych. Bliski Wschód był również przez wieki i pozostaje nadal środowiskiem spotkania najstarszych cywilizacji, kultur i wielkich religii. Chrześcijanie stanowią tam mniejszość, na dodatek coraz szybciej topniejącą na skutek masowej emigracji, której przyczyną są problemy ekonomiczne, ale także prześladowania, jakich doświadcza wspólnota chrześcijańska.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …