czwartek , 10 października 2024

XXIV Dzień Papieski

W niedzielę 13 października Kościół w Polsce obchodzi XXIV Dzień Papieski. W tym roku towarzyszy mu hasło „Ewangelia starości i cierpienia”. Dzień ten stanowi okazję do przypomnienia osoby i nauczania św. Jana Pawła II oraz budowania jego „żywego pomnika”, jakim jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Każdego roku wspiera ona finansowo około 2000 uczniów i studentów w całej Polsce, a także daje im możliwość wzrostu duchowego poprzez organizowane spotkania formacyjne, rekolekcje weekendowe oraz obozy wakacyjne. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pod opieką fundacji znajduje się około 40 osób.
W ramach przygotowań do Dnia Papieskiego w niedzielę 6 października w kościołach był odczytywany okolicznościowy list episkopatu. Natomiast w sam Dzień Papieski po wszystkich mszach świętych zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Stypendyści z naszej diecezji będą w najbliższą niedzielę uczestniczyć we mszach św. w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Podzielą się z wiernymi swoim świadectwem, pomogą w przeprowadzeniu zbiórki, a w trakcie procesji fatimskiej poprowadzą rozważania różańcowe oparte na tekstach św. Jana Pawła II..
Inicjatywę na terenie diecezji koordynuje Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze.

Inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym

„Na drodze wiary podstawowym powołaniem jest zawsze powołanie do bycia uczniem” – mówił bp Tadeusz …