poniedziałek , 22 kwietnia 2024

XXXII Światowy Dzień Chorego

W bieżącym roku już po raz trzydziesty drugi Kościół katolicki będzie obchodził Światowy Dzień Chorego. Przypada on zawsze w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes (11 lutego) i stanowi okazję do refleksji nad tajemnicą cierpienia, a także służy uwrażliwieniu wspólnot chrześcijańskich i całego społeczeństwa na sytuację i potrzeby ludzi chorych. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji.
Diecezjalne obchody XXXII Światowego Dnia Chorego rozpoczną się w czwartek 8 lutego w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. O godz. 11.00 odbędzie się tam prezentacja okolicznościowego orędzia papieża Franciszka połączona z debatą na temat troski o zdrowie psychiczne. Natomiast w niedzielę 11 lutego biskupi będą udzielać sakramentu namaszczenia chorych i odwiedzą chorych:
  • bp. Tadeusz Lityński o godz. 11.15 w parafii pw. Matki Bożej Gromnicznej w Kożuchowie (przed liturgią spotka się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej i odwiedzi niektórych chorych mieszkańców parafii w ich domach);
  • bp Adrian Put o godz. 11.00 w kaplicy szpitala powiatowego w Głogowie;
  • bp Paweł Socha o godz. 12.00 w kościele pw. Najśw. Zbawiciela w Zielonej Górze (przed liturgią odwiedzi pacjentów Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw).

Orędzie Ojca Świętego na XXXII Światowy Dzień Chorego 2024

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …